Venemaale investeeriva Trigon Capitali fondijuht Jelena Rozenfeld on raha osakaalu fondis suurendanud, kuid Vene majandusele ta suurt katastroofi ei prognoosi.
- Trigon Capitali Vene fondi juht Jelena Rozenfeld. Foto: Andras Kralla
"Aasta algusest ei ole ma suuri muudatusi fondi portfellis teinud, eelmise aasta lõpus suurendasin aga raha osakaalu maksimumtasemeni.
Nafta hinna liikumist on väga raske prognoosida, kuid ma ei usu, et nafta hind võib kukkuda 10 dollarile barreli eest, nagu üks pank prognoosis. Kui selline ekstreemstsenaarium välja jätta, siis suurt katastroofi ma praegu ei näe," ütles Rozenfeld.
Venemaa sõltuvus naftast on vähenenud
"Aastal 2015 moodustasid nafta- ja gaasitulud 43% eelarve tuludest, samas aastal 2014 oli see näitaja 51%. Naftast mittesõltuvad tulud aga kasvavad. Viie aastaga kasvasid nad 73%, mis on väga hea saavutus," ütles Rozenfeld.
"Reserve on 368 miljardit dollarit ning kuna rubla kurss on nüüd vabaks lastud, ei pea keskpank oma reserve
rubla kaitseks kulutama, kui see ei ohusta
Venemaa finantssüsteemi," sõnas Rozenfeld.
"Arvestades seda, et Brenti nafta hind jõudis 26 dollarini, mis on viimase 13-14 aasta jooksul madalaim tase, võib öelda, et MSCI Russia 10protsendine langus eurodes ei olegi kõige halvem tulemus. Arvan, et turbulents maailmaturgudel veel jätkub,“ lisas ta.
Vene börs on sel aastal langenud koos teiste maailma börsidega. Hiina börsiindeks Shanghai on aasta algusest kukkunud 18%, USA Dow Jones 7,3% ja Saksamaa DAX 9%.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.